| iphone3g16gbH a întrebat:

Salut,am un Iphone 4 neverlock si de o zi nu merge sa trimit mesaje si nu imi merge netul pe cartela Frog...
Merge sa efectuez apeluri sa primesc mesaje sau apeluri.Stiti care ar putea fi problema? Cei de la Germanos au zis ca nu isi dau seama...

4 răspunsuri:
| SskorpyonN a răspuns:

întâi să dai un Reset Network Settings, iar dacă nu merge.
să încerci alt Gevey sau Nu cumva ai umblat la setarile operatorului si ai redirectionat catre mesagerie? dar nu cred. oricum Ai grija sa nu dai reset all setings. Dupa ce verifici setarile telefonului poti da un restore sau sa refaci jailbrek-ul.

| iphone3g16gbH explică (pentru SskorpyonN):

Am jailbrek pe el, daca dau reset la tot telefonul devine o cutie nefolositoare
Am dat reset la network, degeaba, si la mesagerie cum ajung la redirectionari?

| SskorpyonN a răspuns (pentru iphone3g16gbH):

Uite nu stiu ce sa iti mai spun iti dau asta nu stiu cat ajuta dar sper sa o faca si sa iti faci idei http://talkpoint.ro/......phone-633/

| iphone3g16gbH explică (pentru SskorpyonN):

Mersi de ajutor totusi, sper sa rezolv ceva.