| Marius_Nica_1994 a întrebat:

Salut, am un iphone 4s si se inchide singur deodata...care ar putea fi problema? Care ar fi solutia?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Problema ar fi: Bateria epuizată, ori l ai lovit, sau are un scurt in el si consumă repede bateria, poate ca ti a intrat apă in el sau alt lichid, solutia, il duci la reparat, sunt centre care repară resoftează telefoane, nimeni in afara de ei care repară nu i ti poate pune un diagnostic concret, trebuie vazut telefonul, testat, poate este incarcatorul defect si nu mai livrează tensiunile si amperajul necesar unei încărcări optime si de durată a bateriei.

| Marius_Nica_1994 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu dar nu se consuma bateria...deci am 49 % baterie de exemplu si deodata se inchide...si cand il deschid se inchide iar

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Marius_Nica_1994):

Ai un scurt in el, o piesă arsă, dul la reparat ca daca stai asa, se strică de tot. De cît timp face asa? Cum a inceput, brusc?

| Marius_Nica_1994 explică (pentru CristiDinBucuresti):

De ieri dupa amiaza..de scapat l-am scapat usor acum vreo saptamana si bateria se inchidea la 2 % dar ieri deodata

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Marius_Nica_1994):

De la lovitură face asa, de la șoc cand l ai scăpat.

| Marius_Nica_1994 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Si ce pot sa ii fac?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Marius_Nica_1994):

Sa il duci la reparat, nu ti am zis? Tu singur nu ai ce sa i faci, nu stii sa il repari.

| CuriousStuff a răspuns:

Problema e ca e stricat, solutia e sa-l duci la reparat.
Sunt n motive pentru care s-ar putea inchide, si chiar daca la ghicit si dat cu parerea suntem dementiali, daca chiar vrei un motiv si o rezolvare trebuie dus la reparat.

| Socea_Rares_1990 a răspuns:

Incearca sa-i schimbi bateria.