| Gabriel_Kosmyn_1999 a întrebat:

Salut, am un Iphone 5s, si cand ascult melodii mi se aude destul de incet, cum fac ca sa mi se auda mai tare? Dedesubtul telefonului se afla in 2 parti niste gauri in care ar se afla difuzoarele, insa mie numai in partea dreapta imi merge, adica numai pe acolo scoate aer, iar in cealalta parte nu se aude nimica, imi puteti recomanda niste setari sa mi se auda mai tare?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Folosete casti si vei auzi foarte tare.Referitor la acele gaurele acolo ai intro parte un singur difuzor iar in cealalta parte se afla microfonul.Este facut asa pentru a se evita descaracarea rapida a bateriei.Deci 2 difuzoare ar fi descarcat bateria mult mai repede.Dar daca folosesti casti ai sunet stereo si se aude f tare.Dar la iphone 5S deci 5S se aude f tare la difuzor, deci cred ca la tine este volumul dat incet.Cind deschizi o melodie vezi ca acolo ai sa dai volumul la max. Daca pui la max se aude nu tare ci f tare.La iphone 5S se aude mai tare decit la iphone 5.Se aude mai tare decit la multe alte telefoane.Acum daca vrei sa se auda stiu si eu ca la TV sau la radio nu te astepta la asa ceva de la un telefon indiferent care ar fi el.Deci verifica volumul daca e dat la maxim.Il poti seta de la butoane din stinga sau direct de pe ecran la music.

2 răspunsuri:
| Iris1997 a răspuns:

In general Smart-Phone-urile nu sunt facute pentru muzica ci pentru socializare, navigatie etc. daca vrei intr-adevar un telefon care sa se auda ia un XPresMusic.Acestea sunt facute anume pentru muzica.
LINK: http://www.gsmarena.com/nokia_5800_xpressmusic-2537.php

| Ciubotaru_Ion_Si_Roxana_1966 a răspuns:

IPhone mereu a facut ca telefoanele sa nu se auda foarte tare.
In partea stanga este microfonul iPhone are un singur difuzor