| BrokePark a întrebat:

Am un iPhone 5s si vreau sa ma lamuriti un pic. Am stat o dată afara pe telefon in timp ce era frig, peste câteva minute telefonul s-a stins de la frig si nu puteam sa-l aprind, apoi am intrat in casa si am putut sa-l aprind. Așa sunt iPhone-urile, sensibile la frig sau bateria are probleme?

Răspuns Câştigător
| elisaaa a răspuns:

Si eu am un iphone 5c si cand am intrat in pestera cu el pur si simplu s-a inchis, stai linistit ca nu are nici o problema, cred ca e pur si simplu un sistem de auto-protectie conceput de iphone

2 răspunsuri:
| Sellak a răspuns:

N-are nimic telefonul tau. Am patit si eu treaba asta, eram la gratar iarna asta si mi s-a inchis desi aveam 80% baterie. L-am tinut in buzunar un pic, s-a deschis pana la urma si mai aveam 15% baterie, dar dupa vreo 2 minute si-a revenit, aveam iar 80%. Deci e bateria de vina. Nu are nimic telefonul tau.

| AKARA0 a răspuns:

Frigu-i toata problema, trebuie tinut in husa.