| Simoiu_Adi_2000 a întrebat:

Am un iPhone 6 18 gb, iar in aplicatii gen Skype, messenger, Siri telefonul nu "aude" ce zic. Cand vorbesc cu cineva prin apel ma aud foarte clar fara probleme, iar aplicatile gen Voice memo merg ok.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie setat in Skype reglarea automata a volumului sau amplificarea microfonului reglat la maxim. Poti testa rezultatul cu robotul de testare a sunetului.

| Simoiu_Adi_2000 explică (pentru Bula):

Mersi pentru răspuns dar ma poti învață cum pot face asta? Nu am de mult timp telefonul 2luni

| Pool77 a răspuns:

De cand face Apple, iPhone de 18Gb?

| Simoiu_Adi_2000 explică (pentru Pool77):

Sincer, nu știam câți gb are ca nu il aveam la îndemâna am pus un nr random

| Alejay a răspuns:

Inseamna ca la instalarea Aplicatiei nu ai dat voie la Skype sa aiba access la Microfon asa ca reinstaleaza aplicatia

| Alexandru_Miu_1988 a răspuns:

18gb nu are cum