| Teres_Mihai_2000 a întrebat:

Am un iphone 6 si cand filmez cu camera telefonului se aude un sunet pe fundai si cand vreau sa sun pe cineva pe mesenger cu camera eu aud persoana respectiva dar ea nu ma aude absolut deloc, ce poate fi si ce trebuie schimbat?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca la convorbire telefonica esti auzit normal si doar cand vorbesti pe Messenger apare problema, atunci setarile microfonului din Messenger nu sunt bune. Incearca (ca la Skype) sa activezi reglajul automat de nivel pentru microfon!