| ghorghe123 a întrebat:

Am iPhone 4 si cand filmez ceva cu el nu se mai aude deloc...Ce pot sa fac? !

2 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Problema asta vine, de cele mai multe ori, din orificiul in care este microfonul instalat. Ai grija sa nu il acoperi cu degetul in timp ce filmezi. Ia un ac foarte subtire si sa si cureti acea gaurica in care e amplasat microfonul. E foarte posibil sa fi intrat murdarie acolo. Parca langa mufa jack a telefonului era acel orificiu. Uita-te bine pe langa ea.

| andreea3brtr a răspuns:

Uita-te in setari sa nu cumva sa ai dezactivat sonorul in timp ce filmezi. Mi s-a intamplat asta o data.