| Llexuuu a întrebat:

Am un J6 plus la abonament de la Vodafone. Am auzit ca în mai cei de la Samsung au lansat versiunea de Android 9 Pie pentru J6 plus. Insa eu nu am primit nimic. Țin sa mentionez că am un prieten cu j6 plus de la Orange tot la abonament si a primit actualizarea de Joi

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Din cate stiu Vodafone modifica ROM-ul telefoanelor si nu mai primesti OTA Updates...cei de la Orange nu fac treaba asta.

Practic telefoanele de la Orange au ROM-ul din fabrica si din cauza asta primesc udpate-rui. Posibil ca tu nici sa nu mai primesti update-uri

Ca sa rezolvi la tine du-te la un service si zi-le sa-ti flash-uiasca firmware-ul stock pentru. J6 Plus

| Llexuuu explică (pentru Bogdan70001):

Multumesc de sfat. Cand am luat telefonul am primit o actualizare de securitate si. Aia a fost.

1 răspuns: