| ForCast a întrebat:

Salut.Am un LG Nexus 4 si nu stiu in ce folder sa bag jocurile de pe pc in telefon ca sa le pot instala.
Cum sa fac? Eu mai mult descarc jocurile din play store pe pc ca sa le am si acum vreau sa le bag in tel.
Are careva vreo idee?

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa intri in setari > security si sa marchezi casuta cu unknown sources

apoi trebuie sa descarci un file manager (direct de pe telefon de pe google play) iti recomand ES File Explorer.
de aici totul e simplu. poti sa pui aplicatiile intr-un folder nou si sa intri in el cu ES File Explorer si sa dai pe icoana jocului pe care vrei sa il instalezi.

unele jocuri mai mari au si nuste fisiere.obb acelea se pun in sdcard/Android/obb (daca nu gasesti folderul obb il faci tu.)