| Faydee a întrebat:

Salut, am un LG optimus l7 si imi da o eroare la google play : Eroare la recuperarea informatiilor de pe server. [RPC:S-5:AEC-0]. Spuneti-mi ce este de facut

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Intra in Setari si deschideti Sincronizarea si Conturile.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Încearcă să faci "sincronizarea" cu contul de Google ( din meniul telefonului ), iar dacă nu merge atunci încerci o "revenire la setări de fabrică"...

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ) din Meniul telefonului, sau "hard reset" cu metodele explicate la linkul :
http://www.hard-reset.com/lg-optimus-l7-p700-hard-reset.html

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

| UniKKoL a răspuns:

Resetare la configurari din fabricawinking

| DanielCC a răspuns:

Poți încerca metoda din video https://m.youtube.com/watch?v=9CsA_pzX_fc. Este fără perderi de date.