Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Detin o tableta Allview alldro speed i cu android 4.0.4...Sunt foarte multumit de ea cu o singura exceptie:

Cand intru pe google play si vreau sa downloadez ceva imi da o eroare "Eroare la recuperarea informatiilor de pe server. [RPC:S-5:AEC-0]" si nu stiu ce trebuie sa fac ca sa mearga.

La inceput a mers sa downloadez doar o aplicati si dupa mi-a dat eroarea asta.

Ce trebuie sa fac?

Ps:Am revenit deja la setarile din fabrica si a facut tot la fel

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Solutia este urmatoarea:

Setari->Aplicatii->Toate->Google Service Framework->stergeti datele
Setari->Aplicatii->Toate->Google Play Store->stergeti datele
Porniti si reporniti tableta de doua ori!

| edaniela17 a răspuns (pentru Amilik):

Buna am incercat si eu si nu merge mai ai si alte solutii? ma poti juta te rog?

| anonim_4396 explică (pentru edaniela17):

Ai restartat tableta de 2 ori dupa ce ai sters datele de la "Google frameworks"? Daca da, eu nu stiu alta solutie...cel putin mie mi-a mers... mai incearca odata

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc frumos de raspuns! Acum merge!

| bogboy101 a răspuns:

Salut esti multumit de aceasta tableta? iti merge tempel run2? Sau asphalt 7?

| edaniela17 a răspuns:

Am si eu aceeasi probleme si la mine nu a functiionatsadnu stiu ce sa fac sa mearga