| withoutme a întrebat:

Salut, am un LG optimus one p500 luat de la Vodafone, cu brand-ul lor, sau cum ii spune. am incercat toate metodele de root si tot nu deschide telefonul in menu prin apasarea simultan a tastelor home volume down si power. ce sa ii mai fac? vreau sa pun un custom rom. multumesc

1 răspuns:
| panther2007 a răspuns:

Interesant din ce spui tu reiese faptul ca telefonul tau este brick-uit.
Cred ca doreai a spune ca telefonul tau nu intra in meniul root asta e altceva si nu ca nu se mai aprinde.
Conteaza ce versiune de android ai daca ai 2.2.2 nu ai root menu in cazul in care nu stiai
iar in cazul asta trebuie sa faci root la telefon
iar dupa ce ti-ai root-at telefonul sa cauti in google market rom manager
instalezi aplicatia aia si o deschizi
cu ajutorul ei ai sa downlodezi CWM(clock world mod)
il downlodezi(iar el se instaleaza singur)
acum inchizi telefonul si incerci sa intri in modul root
ai sa vezi ca va functiona