| Lucian15125 a întrebat:

eu am un Samsung galaxy ace plus
acesta nu se mai deschide, numai daca e la incarcat in priza sau prin usb
in acest moment il deschid prin volume up+down+menu+power
ar trebui sa duc telefonul la service? pentru ca imi arata tot timpul ca se incarca chiar daca nu este in priza

23 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Evident că, din moment ce l-ai scăpat în apă, s-a scurtcircuitat şi TREBUIE dus în Service.

Toate cele bune.

| stlucian a răspuns:

Limbajul colocvial se foloseste NUMAI IN VORBIRE! NU SI IN scriere! un aprstof si o liniuta de despartire nu tine de cunoaterea ta limbii romane!

| Vvistula a răspuns:

De Samsung, da normal du-l al service de aia ai garantiue e dreptul tau nu ma sta asa cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| Vvistula a răspuns (pentru Lucian15125):

Il usuci bine ca nu au aia cum sa isi de-a seama ca l-ai scapat in apa, ce naiba tu esti clientul ei sunt slugi trebuie sa respecte ordinele daca nu il i-a te duci la sefu si il ameninti ca faci reclamatie al protectia consumatorului sa vezi cum i se moaie picioarele si iti si altul nou daca e. Bafta

| stlucian a răspuns (pentru Vvistula):

CE VORBESTI? NUMAI APA DISTILATA NU LASA URME VIZIBILE! Si nu cred ca a gasit o balta cu asa ceva.O sa-l trimita la reprezentanta si acolo o sa-si dea seama DUPA URMELE LASATE IN INTERIOR. ORICUM PENTRU Lucian15125 multa bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| stlucian a răspuns (pentru Lucian15125):

E foarte posibil (vezi raspunsul pentru vistula) dar deschide-l scoate bateria si usuca-l cu un feon dar nu foarte apropiat. Poate ai bafta. Daca nu la magazin(daca e in garantie)/service si din nou BAFTA! NU SPECIFICA CA L-AI SCAPAR IN APA!

| stlucian a răspuns (pentru Lucian15125):

BARBAT... Si faci baie cu asa ceva?happy

Răspuns utilizator avertizat
| stlucian a răspuns (pentru Lucian15125):

Indiferent ce ai comandat dela un furnizor de servicii ei sunt OBLIGATI PRIN LEGE S-AU SA-TI REPARE PRODUSUL IN 14 ZILE LUCRATOERE S-AU SA FIE SCHIMBAT! eee cu conditiile stipulate in certificatul/garantie de folosinta.

Răspuns utilizator avertizat
| Vvistula a răspuns (pentru stlucian):

Eu l-am incurajat sa il duca daca are garantie si nu te baga tu peste raspusurile mele ca stiu mai multe decat tine, da ai drreptate da zi lui nu mie

| stlucian a răspuns (pentru Lucian15125):

Hmmm...ghinion.Trebuia refuzat/returnat...

Răspuns utilizator avertizat
| stlucian a răspuns (pentru Vvistula):

"drreptate da zi lui nu mie"? Da ai dreptate poate stii mai multe decat mine. Poate ai vrut se scrii:"... dreptate dar zi-o lui nu mie."happyTotusi de scris romaneste nu stii!

| Vvistula a răspuns (pentru stlucian):

Am folosit un limbaj colocvial dar banuiesc ca nu stii ce e ala asa ca nu te baga in treburi de are habar nu ai singura greseala a fost ca am scris doi de rr.

| stlucian a răspuns (pentru Vvistula):

Limbajul colocvial se foloseste NUMAI IN VORBIRE! NU SI IN scriere!

Răspuns utilizator avertizat
| 2good4you a răspuns:

Punel intr-un pachet ghermetic cu orez si lasa-l pe 2 zile