| demonking a întrebat:

Salut am un Nokia 5130 si nu-mi merg deloc jocurile pe el si nici aplicatiile... funda cine ma poate ajuta

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model de telefon ar TREBUI să aibă Java şi să funcţioneze jocurile/aplicaţiile pe platformă Java - vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/nokia_5130_xpressmusic-2569.php

Nu ţi-au mers de la început jocurile/aplicaţiile, sau acum recent s-a întâmplat "ceva" şi NU mai merg?

Nu merg nici jocurile cu care a venit din fabrică?

Sau nu merg cele pe care le-ai descărcat de pe net?
În acest caz e posibil să fi descărcat ceva care NU este compatibil cu acest model...

Eventual, să faci o "revenire la setări de fabrică" şi apoi să instalezi jocuri/aplicaţii şi ar trebui să meargă.

Sau, mergi cu el la un Service.

Toate cele bune.