| Domynyc a întrebat:

Salut am un Nokia 6500 slide si cand dau sa il aprind imi apare displayu alb si el se aude si cad apas pe butoane.ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| Catalin970 a răspuns:

Probabil s-a deteriorat sau rupt fisa.Acest lucru se intampla destul de des la telefoanele cu slide.Fisa este o componenta flexibila care face conexiunea intre display si cipurile din telefon si care gliseaza atunci cand deschizi display`ul.Trebuie sa mergi la un service si sa afli mai multe detalii.Bafta!

| Domynyc explică (pentru Catalin970):

Nu fisa nu e rupta ca eu mai am luat un telefon 6500s si am pus display pe placa de baza si mergea.da cand il pun pe alta imi apare alb si el se aude cand se aprinde.

| Catalin970 a răspuns (pentru Domynyc):

Atunci display`ul e problema.