| extreambysy a întrebat:

Am un Nokia c3 si cand incerc sa descarc pe el jocudi de pe net...imagisi sau alte prostii imi spune sa ma abonez la un pachet de date. Ce pachet? Sau ma roog. Cum il activez?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

De unde încerci să le descarci?
De pe OviStore sau aşa face de pe orice site?
Poţi naviga pe net, poţi intra pe orice site?

I-ai activat internetul?

Setările de internet se fac în funcţie de reţeaua de telefonie în care eşti...

Să precizezi reţeaua şi dacă eşti pe abonament sau pe cartelă PrePay.

De obicei, TREBUIE activat netul şi apoi făcute setările corespunzătoare.

În privinţa jocurilor, depinde de unde le-ai descărcat şi cum ai încercat să le instalezi...

Toate cele bune.

| Cătălin1309 a răspuns:

Salut. Si eu am un C3 si la fel mi se intampla. Eu sunt pe Orange si probabil nu am pachetele de date activate...dar habar n-am nici cum sa le activez. tongue