| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un Nokia n95 de 8gb si azi l-am scapat pe parchet cu fata in jos si nu se mai vede nimic pe ecran (doar iluminarea) in rest telu' merge perfect... as vrea sa stiu daca este doar display-ul dus sau poate fi ceva pe placa telefonului!?

2 răspunsuri:
| antonG a răspuns:

Salut. Se vad urme de sparturi? A scapat cu slide-ul deschis sau inchis?

Ma indoiesc ca a patit ceva placa telefonului (exceptand situatia in care se vad crapaturi/bucati rupte din carcasa. Poate fi display-ul (cel mai probabil) sau banda.

| hackeru028 a răspuns:

Slide-ul era deschis, sparturi nu sunt nici pe display nici pe carcasa absolut deloc si asta nu inteleg de ce nu se mai vede absolut nimic cand nu e spart/ crapat... am incercat o alta banda si tot la fel face... sper se fie doar display-ul dus!