| krysty199 a întrebat:

Am un p10 lite si inca nu am primit update la oreo Android. Vreo rezolvare? Multumesc

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Lasa-l așa acum e. Nu câștigi nimic ci îți consumă mai multe resurse ale aparatului.

| gelu1970 a răspuns:

Nici eu nu am primit si nu ma agit.
intrebarea e : o sa fie o actualizare benefica sau o sa imi manance nervii dupa?

| denisTiky a răspuns:

Pai de obicei pe Huawei actualizarile de software apar mai greu, eu am ceva Samsung, avea Android 7.1.1 parca (scuze daca gresesc) si dupa a doua zi de cand l-am scos din cutie mi-a cerut sa dau actualizarea aceea la soft, dar inainte de acest Samsung avusem un Honor 5C(e ceva de la Huawei, o dezamagire cel mai probabil) si nici in zi de azi nu am primit acel update. Daca ti se pare musai sa treci pe oreo, intra pe un pc pe google si cauta softul pentru modelul tau de telefon si dupa conectezi telefonul la pc si il pui (daca stii si cum). Bafta!

| gelu1970 a răspuns (pentru denisTiky):

Tu compari Huawei cu Samsung?
Samsung e marca ce actualizează telefoanele cel mai târziu.
Huawei a depașit in vânzari Samsung, si daca nu ai deschis telefoane pâna acum, nu ai cum sa stii cum lucreaza Samsung si cum lucreaza cei de la Huawei.
Ce diferență...
Samsung e calitativ la gama scumpă. Lucru ce nu e valabil in Huawei.
Poate ca si Huawei a intârziat in updates, dar eu cunosc persoane cu S7 cate nici acum nu au primit Oreo.
Ce trist pentru un utilizator Samsung.

| denisTiky a răspuns (pentru gelu1970):

Eu nu stiu cine nu a primit up la oreo... pe Huawei aveam Android 7.0 de o gramada de vreme, pe Samsung dupa 2 zile de la cumparare am primit notificare cum ca trebuie sa dau update