| catalin542000 a întrebat:

Salut, am un s10plus.
Știți ca încărcarea la s10plus este de 15w.
Daca as lua un incarcator mai mare care incarca sa zic la 25w sau la 45w, s10plus al meu s-ar incarca mai repede?

Stou ca unele telefoane vin cu adaptor care incarca la w mai puțin decât poate duce telefonul și alții cumpara adaptor mai puternic.
Ma gândesc ca poate asa o fi și la s10plus.

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nu.

15W poate. E limitare din telefon, nu conteaza incarcatorul.

| CentyLox a răspuns:

Poti citi pe un site asta.

| Iuli122122 a răspuns:

Tu pune un incarcator la 25w sau la 45w cum zici tu, merge se incarca mai repede... logic. Dar se strică la fel de repede. De ce îbcarci un telefon cu un încărcător diferit de cel primit în cutie, de ce se strică mai repede. În timp...dar o face