| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un S6 GOLD, cateodata am phantom pressing la el, adica mi se apasa butonul de back singur, touch screenul l am verificat este bun, nici o eroare, nu este zgariat, nu este lovit, am facut update la touch screen, am verificat softul si erorile, daca m-ar putea ajuta cineva sa descopar aceasta problema si sa o si rezolv...as fii recunoscator.

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Atunci ultima varianta este sa-l resoftezi

7 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Adica ai facut update la touchscreen? L-ai schimbat sau?
Daca l-ai schimbat si tot la fel face este clar de la soft
Daca este de la soft o sa fi nevoie sa reflash-uiesti firmware-ul

| Misteryy a răspuns (pentru Bogdan70001):

Am facut exact ce arata in tutorial tipul din linkul lui Catalin, update touchscreen sensivity si fara rezultat...

| Misteryy a răspuns (pentru Bogdan70001):

Salut Bogdan, si daca nici dupa resoftare nu merge, de la ce ar putea fi, ai vreo idee?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Misteryy):

Daca ai schimbat touchscreen-ul, ai facut ce zicea in acel tutorial si ai facut si resoftare, eu nu cred ca mai poti face ceva

| Misteryy a răspuns (pentru Bogdan70001):

O sa incerc cu resoftarea, sper sa mearga.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Misteryy):

Atunci ultima varianta este sa-l resoftezi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://www.youtube.com/watch?v=MsuiIF8CbvA
a trebuit sa iti caut eu sa-ti fac treaba.
Aparent este o problema hardware, dar incearca si asta, ce ti-am dat mai sus.

| Misteryy a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, asta am facut, Update si tot mai are momente cand imi face phantom pressing.