| costel121 a întrebat:

am un telefon LG T300 cu touch screen si astazi am alunecat pe gheata si am lovit telefon care era in husa in buzunar (am picat pe el ) si timp de 20 de minute de atunci nu a mai mers touch screenul, iar dupa acea mers.[ dupa ce l-am lovit L-am oprit si i-am scos bateria si cartela]. acum telefonul functioneaza bine. S-ar putea strica touch-ul? dau funda! (ecranul nu s-a spart, nici nu aintrat apala telefon...Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| girlgirl a răspuns:

Nu se va strica, s-a blocat din cauza impactului cand a cazut pe jos

| costel121 explică (pentru girlgirl):

Multumesc mult ma speriasem ti-am dat funda

3 răspunsuri:
| AdelyN23 a răspuns:

Se va strica in curand, deci ai grija cu el, telefonul cu touch screen nu trebuie sa fie lovit, nu are voie sa stea la temperaturi scazute, nu ai voie sa stai pe el, eu am avut am picat cu el si s-a dus dupa 2 -3 saptamani, ma costat 150 lei sa schimb ecranu... asa ca raspunsu lui e " praf "

| bossnomberone a răspuns (pentru AdelyN23):

Ba frate nu sti ma nimic, ba daca el a cazut nu are nimic, si chiar daca se strica se strica tachul care costa 20 de lei, tu cred ca habar nu ai ce e ala touch screen si nici nu cred ca ai tinut prin mana, bai deci astea au inauntru displayul, iar cel de afara nu e ecran e tach,, iar daca strici ala de afara adica tachul te costa vreo 30 de lei sa schimbi tach nu ai tu trebuie cu displayul