| donarcostica a întrebat:

Am un s7 edge g 935f si am o problema. Bateria nu imi dau seama daca e ok pentru tipul asta de telefon. Am avut un j7 2017 care are tot 3600mph si tine bateria mult mai bine. La telefonul asta, de aseara pana acum mai am 59%. In conditiile in care am stat pe Facebook putin, mai mult pe Youtube si ceva timp in screen. 7% screen 7% Android sistem si 6% Youtube. Ce parere aveti? Deci sa inteleg, ca pe j7 care are un procesor mai prost, merge foarte putin mai prost dar e mai bun la baterie si s7 edge`u e prost pe baterie? Bine, sincer stiam ca telefoanele astea performante cu procesoare bune, video bun bateria ti-o mananca repede. Astept pareri. Stima.

1 răspuns:
| AndreiManolache a răspuns:

Într-adevăr, telefoanele astea performante sau „de top" cum le se mai spun, au componenetele și specificațiile foarte bun, gen procesor, video, calitatea display-ului (spre exemplu FHD sau UHD), memorie etc, ai prins tu ideea cred, stau cam prost pe partea de baterie. Dat fiind că specificațiile sunt foarte, bateriile sunt suprasolicitate. Însă, în cazul tău, nu cred că ar trebuie să se descarce bateria chiar așa de repede. Eu zic să îți schimbi bateria, că totuși nu ar trebuie să se descarce așa repede. Ar putea să fie din cauză că îl pui des la încărcat sau că bateria nu ar mai face față.