| VLaDuTz02 a întrebat:

am un Samsung Galaxy A5(2016) si am impresia ca nu tine chiar asa de mult bateria.De ce? Cum pot sa fac sa mai economisesc din baterie? Ce parere aveti despre acest smartphone?

3 răspunsuri:
| Trofimov_Andreea-Maria_1994 a răspuns:

Poti incerca modul de economisire a bateriei, din bara de sus, dar e doar o solutie pe moment.

| Dreik a răspuns:

Sa nu ti luminozitatea la maxim daca nu e nevoie, sa dezactivezi sunetele pe care le face telefonul cand scrii sau apesi pe meniuri, sa il pui sa sune fara vibratii si sa nu ai deschise chestii de care nu ai nevoie, cum ar fi bluetooth, autorotire, locatie sau date mobile + wifi in acelasi timp.

| Cristina013 a răspuns:

Bună. In mod normal acum nu mai tine bateria la niciun telefon deoarece androidul este mare iar aplicatiile care le ai descarcate pe el cum ar fi Facebook, Instagram, diferite jocuri etc. consuma foarte mult happy