| Cipri99 a întrebat:

Salut am un Samsung galaxy mini 2 si in buzunar mi sa desenat modelu ala de deblocare si acuma imi cere email-u l-am pus pe cel de mess cu @gmail.com si pe cel de pe google dar zice ca nu merge daca imi poate spune cineva va rog?

7 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Telefonul trebuie sa il resetezi, alta cale nu este. Chiar daca te duci la magazinul de unde l-ai cumparat sau la orice alt magazin de telefoane o sa iti ceara bani si o sa iti faca acelasi lucru pe care ti l-am zis si eu, o sa ti-l reseteze.ALTA METODA NU EXISTA IN AFARA DE RESETARE! Daca vrei sa iti spun cum sa il restezi singur, acasa si fara nici un ban lasa un mesaj la comment-ul meu si am sa il vad eu.

| Cipri99 explică (pentru AlexElektro1987):

Cum se reseteaza?

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Cipri99):

Fii atent la urmatoarele :
1.Inchizi telefonul
2.Scoti bateria din telefon
3. Pui bateria la loc si carcasa si tii apasat pe butoanele,, Home (cel din mijloc), tasta de unde dai volumul mai tare (nu de unde dai mai incet) si butonul de unde il deschizi. Pe toate le tii apasate in acelasi timp pana cand iti apare o imagine cu semnul android pe skateboard!
4.Iei degetele de pe butoane
5.Astepti cateva secunde
6.Din tasta de volum dai mai jos unde scrie,, FACTORY RESET" iar apoi apesi butonul de unde deschizi telefonul! Astepti pana cand se termina de resetat iar apoi o sa iti apara o introducere a telefonului cum iti aparea si cand l-ai cumparat! FUNDA?

| Cipri99 explică (pentru AlexElektro1987):

Nu merge sa resetat dar la fel cere contul ala de google

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Cipri99):

Imposibil! poate iti cere cont google ca sa iti pui tu un cont google nu ca nu poti sa intri pe el!

| Dizzч a răspuns:

Cred ca cel mai usor ar fi sa te duci cu el la reprezentanta. happy

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Dizzч):

Da ori e masina sa se duca la reprezentanta?