| MihaiGames a întrebat:

Am un Samsung galaxy s8 pe care l-am spart in trecut si as vrea sa stiu daca dupa schimbarea ecranului telefonul mai este rezistent la apa. Daca da, sunt riscuri mari de a se strica daca intru cu el in apa la o adancime de aproximatin 10-50 cm?

1 răspuns:
| viavo a răspuns:

Sansele sa il refaci rezistent la apa sunt slabe. Ecranele sunt lipite cu un adeziv si de obicei dupa schimbarea unui ecran, telefonul isi pierde acea capacitate de a rezista in apa deoarece adezivul pentru reconditionare nu este rezistent la apa si nici nu face inchiderea etansa a telefonului.