| GabrielStefan a întrebat:

Salut, am un Samsung Mini 2 si as vrea sa scot nitificarea aia cu actualizare software de la notificari! Ce setare as putea face sa numai apara aia? Multumesc

Răspuns Câştigător
| FuriaGogoasei a răspuns:

Daca ai Android Jelly Bean :
Cand primiti o notificare nedorita, pur si simplu presati lung pe ea si va va aparea un meniu cu App info. Apasati pe acesta si va va trimite direct in ecranul de management al aplicatiei, unde puteti deselecta casuta Show notifications. Asta inseamna ca toate notificarile de la acea aplicatie vor fi dezactivate, si exista un mesaj de avertizare care va spune ca daca intreupeti notificarile ati putea pierde alerte si actualizari importante. Dumneavoastra trebuie, in final, sa cantariti avantajele si dezavantajele.