| seby10 a întrebat:

Am un smartphone bluboo maya, marca chinezeasca, si intampin niste probleme. Prima problema este ca nu mai vibreaza absolut deloc. Iar a doua problema e difuzorul. Cand fac un apel, persoana apelata nu ma aude. E vreun virus, o defectiune? O resetare din fabrica ar rezolva cevacsau trebuie duc la GSM? Multumesc.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie dus ori in servis daca telefonul mai este incă in garantie, ori la orice servis reparatii telefoane decodari resoftări, daca a iesit din garantie, si la garantie te va costa reparatia telefonului daca cei de acolo constata ca tu l ai stricat.

Bula
| Bula a răspuns:

Vibrarea trebuie activata din setari, dar poate fi si defectiune fizica.
Daca auzi vocea altora, atunci difuzorul nu are nimic. Daca nu te aude pe tine, atunci problema e cu MICROFONUL. Nu-i totuna!
Du-l la un service, acolo ti-l poate rezolva.

| LTAA a răspuns:

Dă-i foc

| pisicutaadorabila a răspuns:

Multi alti oameni s-au plans de sunetul de la Bluboo, poti merge la service sa iti rezolve problema.