| z1k a întrebat:

Salut am un telefon Acer liquid z110 de ceva timp incoa nu mai merge sa fac download de pe google play imi da urmatoarea eroare : "error while downloading ||aici este numele aplicatie pe care o descarc || there is insufficient space on the device " bun acum intrebarea mea este urmatoarea mai exista vreun program la fel ca google play pentru jocuri aplicatii etc ORI se poate rezolva aceasta eroare
PS:am liber 100mb memoria telefonului imi da eroarea asta la orice aplicatie descarcata de pe google play nu conteaza cat de mare este.

5 răspunsuri:
| Robyi a răspuns:

Mergi la setari - Reset. Nu stiu cum e la telefonul tau. Dar cauti RESET PHONE sau ceva de genu.

ATENTIE!

Daca resetezi telefonul complet, ai sanse mari sa ti se refaca problema, DAR pierzi absolut TOT ce se afla pe memoria telefonului. Inainte de a face restartul, cumpara-ti un card de memorie si muta TOT din telefon pe card. Astfel, vei salva toate aplicatiile, pozele si melodiile.

Parerea mea e ca doar astfel vei reusi sa remediezi problema aparuta.

Bafta!

| z1k explică (pentru Robyi):

Am incercat si tot aceeasi eroare apoi din optiunea boot de acolo am dat si clear flash un fel de revenire la setarile din fabrica dar degeaba am facut update la google play degeaba am cautat pe Sf Google aceasta eroare dar nimic numa' banalitati precum sterge din memoria telefonului ai memoria incarcata... etc

| Robyi a răspuns (pentru z1k):

Daca nici asa nu a mers, incearca sa-ti faci drum la un service.

| MetalheadRO a răspuns:

Exista un magazin asemanator Google Play, respectiv Mobogenie.Incearca sa faci update la Google Play, poate merge.

| z1k explică (pentru MetalheadRO):

Este destul de inapoiat majoritatea de aplicatiilor si jocurilor au ramas la versiunile 1.00 oricum multumesc pentru sugestie