| AlexShadow26 a întrebat:

Salut am un telefon Allview a4duo cine stie telefonul stie si de problema cu memoria... cel mai mult imi ocupa servicii google play de ce ocupa asa mult? la ce imi foloseste? si cum fac sa nu mai ocupe asa mult? pe card am vazut ca nu il pot muta

1 răspuns:
| UndeadEnigma a răspuns:

Normal ca nu il poti muta, ca e aplicatie pre-instalata. Nu ti-as fi recomandat un telefon cu 512 RAM, pentru ca e imposibil sa ruleze Android-ul cel putin bine. Si normal sa iti ocupe, cu alea ti se actualizeaza aplicatiile automat. Si lasa RAM-ul asa, ca nu ai ce sa ii faci, nu iti recomand nici-un task killer, ca alea fac mai mult lag. Chiar daca ai si Clean Master, mai bine il stergi ca face numai lag. Android are incorporat un task-killer si il foloseste atunci cand nu mai ai memorie.