| AlexandarAlx a întrebat:

Salut, am un telefon Allview a4you si acum cateva luni am avut probleme cu androidul (4.4) si mi-a bagat cineva android 4.2. Acum am probleme cu lagul, in lateralul telefonului este o gauriga de resetare, daca il resetez asa sau sa il resetez din el imi revine la androidul 4.4 cu care asa a venit telefonul sau la cel care il am acum?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Prin resetare nu se poate schimba versiunea androidului. Poti incerca o resetare, dar nu cred ca va reveni la 4.4.
4.4 trebuie pus tot asa cum a fost pus4.2
Pentru 4.4 ar merge un update de pe pagina http://allview.ro/a4-you.html insa trebuie facut de cineva care se pricepe, altfel se poate strica de tot.