| misu2315 a întrebat:

Salut am un telefon android si vreau sa instalez un joc dar acel joc are mai multe fisiere. Are fisierul.apk si inca cateva.rar in care se afla un folder iar in acel folder un fisier.obb. Problema mea este ca sunt mai multe fisiere.rar: part1, part2 etc. Insa cand vreau sa le extractez imi spune ca sunt toate la fel in fiecare arhiva.

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

In cazul fisierelor arhivate in felul acesta part 1, part2 etc, este de ajuns sa fie toate fisierele rar in acelasi folder si este de ajuns sa alegi optiunea dezarhivare la part1, el isi va lua automat informatiile necesare si din celelalte fisiere rar. part2 etc.
Apoi acel folder care contine fisierul.obb se copiaza pe card sau in memoria telefonului in folderul Android->obb, daca in folderul Android nu ai folderul obb, creezi tu un folder nou cu numele obb si e ok.
Dar uneori se intampla ca unele telefoane sa nu recunoasca aceste fisiere.obb si sa necesite sa le downloadeze.