| DeliricEdeVina a întrebat:

Salut, am un telefon HTC ONE S si nu merge netu prin conexiunea de date... doar daca ma loghez prin Wi-FI mega am suficienti 1 gb nelimitat. Funda

4 răspunsuri:
| d33a15 a răspuns:

Incearca niste setari.

| Scorpiel a răspuns:

Pentru ati merge datele 3G trebuie sa salvezi si setarile operatorului de telefonie mobila. Ai facut asta?

| Scorpiel a răspuns:

Suna la Serviciul clienti si navigheaza prin meniu pana ajungi la conexiuni de date si acolo poti sa le ceri, sau si mai simplu intra in legatura cu un operator si roaga-l sa iti trimita setarile pentru date. Or sa iti vina sub forma de mesaj sms pe care trebuie sa-l salvezi.