| William1000 a întrebat:

Am un telefon Huawei P10 lite. Când încerc să vorbesc cu cineva la telefon, eu pot auzi persoanele, dar nu și ele pe mine. Dar când dau pe difuzor, pot să mă audă. Știți care ar putea fi problemă?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Cel mai probabil, hardware, de la microfon; daca probezi cu casti si functioneaza, se poate sa trebuiasca sa inlocuiesti microfonul. Poti incerca cu diverse programe sau cu o resetare, dar nu e garantat ca o sa functioneze.

| Vl4dootz a răspuns:

Incearca sa-i dai o resetare din fabrica