| TeoCata1804 a întrebat:

Am un telefon Huawei P8 Lite si am ceva probleme cu el de ceva timp.Deseori se blocheaza sau aplicatiile pornesc mai greu.Stie cineva cum pot sa scap de problema asta?

Răspuns Câştigător
| Ady117 a răspuns:

Nu te lua după cei care ţi-au scris, telefonul se menţine destul de bine dacă nu eşti pretenţios. Am şi eu acelaşi telefon ca şi al tău, doar că acum este la service pentru că nu se mai poate încărca dacă nu pun o mică greutate pe el ca să stea încărcătorul în telefon laughing
Luasem garanţie 4 ani şi mai am 1 an jumate, deci... big grin
Acum hai să-ţi zic cum îl poţi face să nu se mai blocheze şi să meargă bine. Am avut şi eu această problemă şi este chiar enervant... Dar am reuşit singur să înţeleg cum o pot rezolva.
Trebuie doar să ştergi din memorie pentru că o ai aproape plină.
Şterge dacă poţi în jur de 100-150 de poze, aici încluzând şi screen-shot-uri sau poze trimise pe messenger. Practic orice tip de poze din galerie.
Măcar o aplicaţie de care nu mai ai nevoie. Şi un videoclip sau mai multe, depinde cât de importante sunt pentru tine. Tot din galerie.
Şi mai inchide-l şi reaprinde-l odata la 10-20 de zile, ajută şi asta.

3 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Nu este o problema.Pur si simplu telefonul nu mai face fata.Acum in 2019 cu toate update-urile aplicatiilor telefonul este chiar foarte slab, nici nu mai vorbim de jocuri mai mari

| debarasator63 a răspuns:

Ti-as recomanda sa faci un upgrade, dar din pacate Huawei uita de suportul pentru clientii vechi. Mai aduce cateva upgrade-uri, dar niciodata nu par a fi terminate sau optimizate.

| TsunamiiiYay a răspuns:

Ai putea sa incerci totusi cu o resetare din fabrica. Daca e tot asa, inseamna ca bogdan chiar are dreptate happy