| George273455 a întrebat:

Salut! Am un telefon Huawei P40 lite luat de 2 ani si întâmpin probleme cu WI-FI-ul.
Telefonului meu tot i se oprește wifi-ul încontinuu. Eu îl pornesc iar dupa cateva secunde se stinge. Aceeași problema si la Bluetooth.
Care ar fi cauzele si cam cat ar costa o reparatie?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Nu stiu care pot fi cauzele (poate un contact imperfect la contactele modulului wi-fi, modul wi-fi defect, sau primeste curent neconform, etc),
INSA ca sa elimini alte necunoscute de natura software (fisiere de sistem corupte, malware, problema aparuta dupa un update nereusit, etc),
eu as salva absolut tot ce am nevoie de pe el (numere, mesaje, poze, muzica, video, date, documente, etc) si i-as da un factory Reset.
Abia apoi, daca nu se rezolva, e de dus in service.

| Osax a răspuns:

Cauza poate a ieșit mufa de la wifi de pe placa cred dacă scapi pe jos poate să sară afara, mai bine al duci la servis să se uite.