| Ciufu a întrebat:

Salut am un telefon Lg Optimus Net P690. Sunt "nebun" dupa jocul Subway Surfers si nu il pot avea, ce sa fac?
De unde il pot lua, ca pe google play imi spune :"Această aplicaţie este incompatibilă cu dispozitivul dvs. Orange LGE LG-P690."

Ajutor! laughing

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Următorul joc ar TREBUI să meargă şi pe telefonul tău, deoarece necesită Android 2.2 ( sau mai performant ), iar al tău este 2.3 :

http://www.andropalace.net/2012/09/subway-surfers-armv6-apk.html

| Ciufu explică (pentru bursuc001):

Da, asta merge...dar absolut tot ramul il mananca, si merge foarte foarte sacadat nici nu pot sa sar sau ceva! Apropo versiunea androidului e 2.3.4 si tot nu intleleg... Sa ii dau un reset telefonului sa raman fara nici-o aplicatie si sa incerc din nou?

| bursuc001 a răspuns (pentru Ciufu):

Asta deoarece performanţele telefonului sunt la "limită".

NU şterge restul aplicaţiilor, doar MUTĂ-le pe cardul de memorie ( ca să "goleşti" memoria internă ).

Eventual, poţi descărca şi folosi aplicaţia App 2 SD ( move app to SD ), pe care o găseşti pe site-ul oficial :
https://play.google.com/......ps/details

| Ciufu explică (pentru bursuc001):

Am mutat absolut tot ce se putea in card. Aplicatia Subway nu se poate muta... Oricum jocul tot asa face, cand pornesc jocul RAM-ul e gata!
Aplicatia o am, in telefon a ramas doar Subay

| bursuc001 a răspuns (pentru Ciufu):

Atunci NU prea mai ai ce face : problema e că ramii sunt PUŢINI şi performanţele telefonului sunt la LIMITĂ!

| Ciufu explică (pentru bursuc001):

Oricum mersi, m-ai ajutat!
Ti-am dat fundita!

| bursuc001 a răspuns (pentru Ciufu):

Cu plăcere!

Mersi şi eu pentru fundiţă.

Toate cele bune.

12 răspunsuri:
| TJohannaB a răspuns:

Si eu am avut telefon ca al tau si nu mergea. De exemplu: pe iPhone e un sistem ( am uitat cum se cheamă ), iar pe un telefon Samsung este android si sunt jocuri diferite.

| bassmusic a răspuns:

Nu e compatibil acel joc happy. Nu ai ce face. Bafta

| Ciufu explică (pentru bassmusic):

Uite intre timp, am auzit ca nu e compatibil cu versiunea androidului straight face, oare e adevarat?

| bassmusic a răspuns (pentru Ciufu):

Tot ce e posibil

| Gabi20CM a răspuns:

Update la versiune intra la setari la telefon si scrie informatii spune-mi ce versiune ai

| Ciufu explică (pentru Gabi20CM):

Versiunea andoridului e 2.3.4