| Xenoverse a întrebat:

Salut, am un telefon Samsung Galaxy A5 2017 si de cateva zile a inceput sa scada repede bateria, cred ca e de atunci cand l-am aruncat pe jos de nervi ca tot pierdeam la asphalt 8 mai ales la multiplayer.

Dar norocul meu este ca telefonul meu nu a suferit nici o crapatura la ecran si am garantie la el, dar mi-e frica sa nu afle vanzatorul magazinului de unde am cumparat telefonul sa nu isi dea seama ca eu l-am stricat, oare isi va da seama ca eu l-am stricat.

Multumesc Anticipat.

4 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

OK, deci nu te supara, dar esti foarte prost.Cum rahat sa arunci un teledfon ca pierzi la un amarat de joc, iti bati joc de munca parintilor tai, tu nu ar trebui sa ai un smarthpone ca sa iti iasa rasfatul din cap.

Si ca sa nu zici ca nu ti-am raspuns stai calm ca nu ai nicio sansa cu garantia, ei si asa incearca sa te pacaleasca ca este vina ta chiar daca nu este ca sa se scuteasca ei, in cazul tau este clar

| Xenoverse explică (pentru Bogdan70001):

Ma faci prost pe cand tu nu sti sa scrii "telefon".

| TheTom7 a răspuns:

Nu pierzi nimic daca te duci la garantie atata timp cat telefonul la exterior nu are urme de lovituri si chiar si asa poti incerca. Dar o vei face cam degeaba, mici sanse sa rezolvi ceva. Din ce ai spus ma gandesc ca te-ai apucat recent de joc si normal ca jucandu-te bateria tine mai putin, sau ai cam stricat bateria jucandu-te, descarcand-o si tot incarcand-o, mai ales cand se incinge si asta de obicei se intampla in timp ce il ti la incarcat si te joci. o baterie noua poate ar fi o investitie buna daca nu poti sta cu telefonul asa, sau si mai bine o baterie externa ceva mai mare, desi mna, va fi cam incomod sa umbli cu ea dupa tine.
Daca se intampla de atunci, fix din acel moment poate s-a defectat ceva inauntru si nu mai masoara bine curentul din baterie telefonul, am mai vazut telefoane Samsung asa. in cazul acesta merita incercat la garantie, daca nu la un service ceva.

| SSear a răspuns:

Salut big grin
Poti rezolva acea problema cu bateria este pentru ca stai pe telefon in timp ce il ai la incarcat. Lasa telefonul la incarcat, iesi afara sau fa altceva.
Problema se va rezolva de la sine. Ai dereglat bateria. Funda?