| Sebimiha a întrebat:

Am un telefon Samsung j6+ si cand stau pe el mi se înfierbânta repede.
Din ce cauza?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din cauză că stai pe el. Dacă ar sta cineva pe tine, ai păți la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate telefoanele se încălzesc. Însă descarcă aplicația CPU Monitor - Temperature, Usage din Magazin Play și spune-mi care e temperatura CPU. Dacă folosești jocuri ca PUBG atunci îți spun sincer că poți să prăjești telefonul în 6 luni maxim. Sau să afectezi durabilitatea baterie. Joc ca PUBG solicita multe resurse și pentru asta se încălzește.

Eu în joc ca PUBG am reușit să aduc CPU până la 61 grade ziua și 59 grade noaptea. Iar telefonul se încălzește și în funcție cum e temperatura camerei. Eu de asta nici nu mai joc pubg. Simt ca îmi iau degetele foc.

| Sebimiha explică (pentru anonim_4396):

Nu joc pubg
Pe Youtube, Facebook

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sebimiha):

Mai închide și aplicațiile care rulează în fundal.

| username5 a răspuns:

Ai prea multe aplicatii, mai sterge din ele si elibereaza spatiu din telefon si daca il ai de mult ar fi recomandat sa ii dai un reset din fabrica.