| cosmin123456789123456789 a întrebat:

Salut,am un telefon Sony xperia sp si ieri i-am facut update la sistem am trecut la 4.1.2 de la 4.1.1 cred, nu stiu exact si parcă îmi merge mai greu acum.Aș vrea să renunț la update si sa revin la versiunea originală dar nu stiu cum.Mentionez ca am facut update din aplicația update center venita la pachet cu telefonul.Cum pot sa renunț la update? Am incercat sa dau jos de pe net alt android si s-au descărcat niste fisiere,dar nu stiu ce sa mai fac. Dati-mi niste sugestii, dau funda!

2 răspunsuri:
| maxb a răspuns:

Inainte de resoftare care oricum este un proces riscant (daca gresesti cu ceva la softare telefonul e dead), incearca sa revii la setarile din fabrica si vezi cum merge dupa.

| Tatiana_Costas_1992 a răspuns:

Salu,am si eu un xperia sp, undeva de 1saptamina, mi-a venit up-date la android, de la 4.1 la 4.3...insa dupa asta tare lent merge, pe skype scriu..se scrie cu intirziere mare. apoi isi auce aminte si vibreaza la intirziere...ce sa-ai fac?