| Rambokay a întrebat:

Am un Sony Ericsson Xperia X8 iar de curand i-am facut update la versiunea android 2.1. Treaba e ca am luat multe aplicatii de pe android Market dar nu stiu cum sa le trec pe Sd Card. Ajutati-ma va rog. Am un card de 8GB.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu ai cum sa le treci pe card, android 2.1 nu suporta. daca vrei te ajut eu sa iti pui android 2.2 sau 2.3(neoficial) ca sa poti muta pe card aplicatiile. alta solutie de incredere nu exista.

13 răspunsuri:
| Catalin_Oncescu_1995 a răspuns:

Salut. Din moment ce ai instalat aplicatia in memoria interna a telefonului, nu poti muta aplicatia pe cardul de 8gb. Ori iti setezi telefonul sa le instaleze pe cardul extern (daca iei aplicatiile de pe Google Play), ori le copiezi direct pe card si le instalezi(in caz ca iei aplicatiile din PC).

| sltlp a răspuns (pentru Catalin_Oncescu_1995):

Mai bine stateai in banca ta, ca esti afon la a raspunde

| Catalin_Oncescu_1995 a răspuns (pentru sltlp):

Nu am avut 2.1 si credeam ca functioneaza ca 2.3.4. P.S.: Suferi prea mult.

| sltlp a răspuns (pentru Catalin_Oncescu_1995):

Nu sufar deloc, doar argumentez un raspuns real. de la 2.2 merg aplciatiile pe card, la cele anterioare nu merge

| Catalin_Oncescu_1995 a răspuns (pentru sltlp):

Si era foarte greu, presupun, sa spui asa de la inceput?

| sltlp a răspuns (pentru Catalin_Oncescu_1995):

Ce sa spun, te-am corectat, daca nu te corectam, proababil ca ai fi raspuns la fellaughing

| Rambokay explică (pentru sltlp):

Ajuta-ma te rog. Da-mi id de mess sau ceva ca sa imi fac android 2.3 te rog!

| sltlp a răspuns (pentru Rambokay):

Id de messenger este fix ca si utilizatorul

| Rambokay explică (pentru sltlp):

Gata! Dai acept!

| sltlp a răspuns (pentru Rambokay):

Genial, dar nu a aparut nimic... scrie ceva ca poate apare.

| sltlp a răspuns (pentru Rambokay):

Sau zi tu id-ul tau...

| Rambokay explică (pentru sltlp):

Vyo.cena

| Rambokay explică (pentru sltlp):

We daca nu apare da-mi skype sau facebook

| sltlp a răspuns (pentru Catalin_Oncescu_1995):

Nu ai cum sa le treci pe card, android 2.1 nu suporta. daca vrei te ajut eu sa iti pui android 2.2 sau 2.3(neoficial) ca sa poti muta pe card aplicatiile. alta solutie de incredere nu exista.