| donionela6 a întrebat:

Buna TPU.
Am un telefon NGM(nu stiu daca este sndroid sau nu)si fratele meu a tastat de mai multe ori codul gesit si mi la blocat
Imi cere sa ma conectez la contul google insa mi-am uitat parola si emailu
va rog ofer fundita

3 răspunsuri:
| wenom18 a răspuns:

Din moment ce iti cere cont google si parola, telefonul este Android, urmărește pașii pentru resetare aici http://www.hardreset.info/devices/ngm/ngm-winn/ daca e diferit de acest model scrie aici modelul telefonului si cautam alt tutorial

| donionela6 explică (pentru wenom18):

Potii sa imi traduci imi romana\

| wenom18 a răspuns (pentru donionela6):

1.stinge telefonul 2. apasa volum sus+ volum jos si power simultan 3. tine apăsat pana apare meniul recovery, apoi cu ajutorul tastelor volum sus si jos selectează cu butonul power wipe data/factory reset, apoi selectează reboot system now, gata