| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon Ulefone U007 care in momentul cand ajunge pe la 95-90% la baterie se inchide si in majoritatea pornirilor mai raman cu baterie 10-5%. Am incercat aplicatii care sa arate mai multe despre baterie, se incarca normal si totul pare ok la ea. Din nefericire bateria la acest model este incorporata si nu se poate scoate si in plus nu se gasesc la vanzare baterii pentru acest model ca sa pot sa ii schimb bateria. Daca aveti alta parere si idei despre care ar fi problema si orice sfat de incercat poate isi revina este bine venit.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O resoftare ar rezolva problema. Daca este inca in garantie trimite-l la service insotit de garantie in original, factura in copie si un biletel cu adresa, telefonul si problema ce o ai.
Daca nu este in garantie gaseste un service aproape de casa dar nu-l da unor "prieteni" care "se pricep". O activitate gresita si telefonul se poate arunca. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti-ai ales o marca extrem de cunoscuta, chinezarie pe masura. Mai bun era un Allview decat porcaria asta.
N-ai ce sa le faci, sunt marci "extrem de bune", in consecinta, dai 200 ron, atata face.