| Princekevin a întrebat:

Salut.
Am un xperia z...care de doua zile imi da o eroare cand incerc sa intru pe magazin play...
"nu v-ati conectat!
Nu se poate stabili o conexiune de date sigura la server.
Este posibil ca aceasta sa fie o problema temporara sau ca dispozitivul android sa nu fie pregatit pentru servicii de date."

I-am dat si resetare ...degeaba, tot asta imi arata.

Răspuns Câştigător
| wenom18 a răspuns:

Salut,pe ce tip de net(wireless, sau net de pe cartela, ambele vrei sa-l folosesti?
Daca folosesti net pe cartela in primul rand ar trebui sa suni la relatii clienti si sa le spui problema ta
Dacă ai încercat pe Wi-Fi vezi la stamina mode sa fie dezactivat, mai poți încerca unele aplicații precum net speed test master, net fixer acestea le poți descarca de pe site-uri gen playmob.org sau cauta pe google cu terminatia.apk le poti descarca pe telefon apoi sa le muti pe telefon,dacă îmi dai mai multe detalii (ce setari ai modificat, ai custom rom, de la ce crezi tu ca are aceasta problema, etc)poate te pot ajuta, bafta

5 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Incearca sa intri la apps sa cauti magazin play si sa ai dai stergere cache si date apoi dai dezinstalare actualizari daca are si apoi oprire fortata.

| wenom18 a răspuns:

Ms de funda ce avea?

| Princekevin explică:

Am incercat, tot asta imi arata

| Princekevin explică:

Azi dimineata am fost la un gsm si baietii de acolo au rezolvat problema

| Princekevin explică:

Au spus ca androidul 5.0.2 avea bug.