| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa adresez cateva intrebari celor experimentati in ale telefoanelor mobile!
As dori sa-mi schimb telefonul si nu stiu care ar fi mai bune dintre cele care domina piata.
Samsung sau Apple?
Bugetul meu este undeva la 700-800 RON, oricum pana in 1000 RON.
Pana acum am avut diferite modele de Samsung, de la S3 Mini pana la S4 Mini, inclusiv S3, S1.
Dar imi plac foarte mult iPhone-urile de la o vreme si as dori sa-mi cumpar unul.
Un iPhone care imi place este 5-ul, si gasesc la 800 RON cu Gevey.
Este o alegere buna Apple sau tot Samsung este locul 1 la telefoane mobile?
La ce trebuie sa fiu atent cand cumpar un iPhone 5?

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca iti iei iphone, ok, dar nu cu gevey. Gevey are multe probleme, plus ca nu te lasa sa faci update la os. Si una din partile bune la ios e legata de actualizarile de la ios. Daca nu le poti face, la ce bun...

| halogen001 a răspuns:

Sa nu fie o replica happy - sa fie real.

| Deliiiia a răspuns:

Eu zic sa iesi din,, zona ta de confort" si sa alegi un IPhone pentru a-ti face singur o parere, iar dupa poti reveni oricand la un Samsung.

Răspuns utilizator avertizat
| zickuo a răspuns:

Diferenta? Samsung = Android
iPhone = iOS

Androidu e pe mai multe telefoane, in timp ce iOS-u este bine integrat ( si comunica f. bine cu partea hardware, pot spune chiar perfect ), deci nu vrei avea deloc probleme cu aplicatii care se blocheaza, cu reseturi etc etc...
ASTA e diferenta! E scump, dar frate!, ai CALITATE.

| Clarke a răspuns:

Imi plac preferintele tale dar eu mi-am luat un Allview A5Quad si si-a luat vreo 5 trante dar nu are nimic l-am scapat pe asfalt ciment si la masinute busitoare si merge inca f bine mai este bun si Allview mini sper sa te ajutwinking