| manowar1 a întrebat:

Salut.As dori si eu o idee daca se poate.Am intrat in meniul telefonului si am dat sa revina la setarile din fabrica. Dupa ce si-a facut treaba,a pornit greu cu ajutorul meu.Mi-a cerut sa definesc limba,retea data dar de aici nu mai merge nimic imi scrie "Unfortunately,Setup Wizard has stopped". si dau ok dupa care revine iar la acelasi meniu:limba,retea, data.E vorba de un telefon Huawei u8815.Am intrat si pe site-ul oficial sa descarc si sa instalez firmware-ul pe telefon din nou.Am bagat pe un card de un memorie, am intrat la install update si nu merge.Am gresit cumva pasii? Astept raspunsurile voastre, poate aveti o idee ce pot face.

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Cand telefonul e routat de obicei se si resofteaza, revenirea la setarile fabricantului nu va merge. Va trebui sa re-routezi si resoftezi telefonul sau sa-l resoftezi cu softul oficial dar atunci nu va mai fi routat.

4 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Sper ca n-ai facut revenire la setarile fabricantului pe un telefon modat/decodat adica rootat si cu instalare de software neoficial.

| manowar1 explică (pentru AlexanderAdrian):

Telefonul era rootat.

| manowar1 explică (pentru AlexanderAdrian):

Bun... si in cazul asta, ai idee daca il pot face singur? sau imi poti da vreun link de unde pot descarca soft oficial?

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru manowar1):

Nu ma pricep deloc la Huawei, eu mi-am decodat doar un Samsung. Cred ca singura solutie rapida si sigura e un service gsm.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru manowar1):

Cand telefonul e routat de obicei se si resofteaza, revenirea la setarile fabricantului nu va merge. Va trebui sa re-routezi si resoftezi telefonul sau sa-l resoftezi cu softul oficial dar atunci nu va mai fi routat.