| CBogdan1 a întrebat:

As vrea sa imi compare cineva care se pricepe, telefoanele Samsung Galaxy a7 si a8. De curand m-am gandit sa-mi iau un telefon nou si a7-le din 2018 mi se parea destul de bun.

4 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Nu merita nici unul crede-ma ce-ti spun.Romanu' find mai taran normal ca o sa sara cu gura, dar iti zic eu ca in banii aia iti iei un Xiaomi care se pisa pe ele

| Arhix a răspuns:

Salut,

Ambele telefoane sunt bune, acum depinde in ce fel le vei utiliza.
Principala diferenta este memoria, A7 dispune de 64GB memorie interna pe cand A8 doar 32GB.
O sa iti prezint cateva avantaje/dezavantaje pentru fiecare model:
PRO A8:
- un ecran mai mic, usor de tinut cu o singura mana
- rezistenta la apa si praf IP68
- 2 camere pentru selfie
- senzor de amprena pozitionat corect pe partea din spate(spre deosebire de S8)
- design premium (asemanator cu S8)
- incarcare rapida (Quick Charge)
-dual sim

Contra A8:
- Capacitatea de stocare redusa
- Capacitatea bateriei destul de mica
- pretul destul de mare
- nu filmeaza 4k

Pro A7:
- 3 camere pe spate
- incarcare rapida
- single sim
- filmare slow motion

Contra A7:
- fara led de notificari
- nu este rezistent la apa si praf IP68
- nu filmeaza 4k

Pe partea de performata se cam asemana, au acelasi procesor si placa grafica. Scorul in Antutu 7 este 116.000 pentru ambele telefoane.
Depinde de tine ce iti place si ce doresti sa faci mai departe cu telefonul, daca esti o persoana pasionata de selfie iti recomand A8, altfel A7. La multe capitole aceste telefoane sunt asemanatoare. Daca doresti sa te joci pe ele, nu ti le recoamand, eventual pe medium.

| andy62 a răspuns:

Cred ca daca vrei sa iti iei A-7 mai bine iti iei Samsung S10