| anonim_4396 a întrebat:

Uitati-va la acest videoclip si raspundeti-mi la intrebari:
https://youtu.be/_WT2MWhoFos
Daca fac chestia din videoclip pe un telefon Samsung galaxy a6 2018 si Samsung galaxy j6 2018 se pot strica telefoanele?
Consuma mult?
Se strica bateria?

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Omul isi instaleaza o aplicatie ce ii afiseaza ora si data mereu pe ecran, chiar si cand acesta este stins.

Daca telefonul tau nu are pe undeva prin meniu aceasta optiune (verifica bine, caci unele subversiuni au, altele NU ///// porcarie specifica SAMSUNG)

"Always On Display is available on the Galaxy A6 via Settings > Lock Screen > Always On Display"

"Features on Samsung devices can vary from region to region based on variances in the software and hardware. The UK version of the A6 appears to have AOD as referenced in the user manual, although this is not always reflected in other regions"

atunci gasesti in PlayStore cateva sute de astfel de programe,
NU e cazul sa instalezi apk-uri din surse necunoscute, ce pot contine virusi sau alte probleme.

DA, consuma destul de mult.
Bateria nu se strica in sine, insa descarcandu-se zi de zi mai repede, vei epuiza mai curand ciclurile ei de incarcare (aproximativ 500-550) decat daca o protejezi...