| yuliansch a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un telefon Huawei P8 Lite Negru 4G si as vrea sa aflu cat mai multe pareri (pro si contra). Multumesc.

6 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Salut, parerea mea este: PRO

– ecran ce oferă culori plăcute, luminozitate ridicată și imagini bine conturate;

– sunet foarte bun emis prin difuzorul extern, dar și prin jack-ul de 3.5 mm;

– design plăcut (doar 7.7 mm grosime), construcție solidă, finisări și materiale de calitate;

– ansamblu hardware suficient de puternic în majoritatea situațiilor.

– camera foto de 13 Megapixeli realizează poze de calitate.

CONTRA

– autonomie modestă din partea acumulatorului;

– momente în care sistemul de operare rulează greoi, cu lag.

| yuliansch explică (pentru Eastwood):

Multumesc, insa principalele criterii sunt contra... asta e, mai analizez, ma mai gandesc...

| Eastwood a răspuns (pentru yuliansch):

Alegerea este a ta!

| yuliansch explică (pentru Eastwood):

Dar despre Huawei ascend G7, ce parere ai?

| Eastwood a răspuns (pentru yuliansch):

Utie aici : PRO

– construcție și finisare premium;

– camerele foto principală și frontală impresionează;

– Emotion UI a evoluat și oferă o interfața grafică plăcută;

– autonomie mare.

CONTRA

– hardware modest și aici mă refer la procesorul Snapdragon 410 cu Adreno 306 GPU, noroc că au mers pe 2 GB RAM;

– prețul este ceva cam mare.