| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as vrea sa-mi achizitionez un iPhone 2G de pe internet. Am mai avut mai demult un iPhone 3g respectiv 4s si am fost foarte multumit de ele, iar acum as vrea sa trec la ceva mai vechi, mai oldschool.
Aici, am o mica serie de intrebari. La ce ar trebui sa ma uit prima data la telefon? Ce versiune de soft ar fi recomandat sa aiba ca sa functioneze in regim normal? Am auzit de la unele persoane, ca, aplicatia Facebook de exemplu nu functioneaza pe iOS-uri mai vechi, este adevarat? Iar in ultima parte, am o intrebare putin mai ciudata, si anume..este posibil pe un iPhone 2 sa montezi o camera de pe iPhone 3g de exemplu, sau 3gs? Sau sa maresti capacitatea lui, de la 8GB la 16? (sau procesor, baterie etc...) deoarece am vazut la vanzare pe internet un iPhone 2 cu ecran de iPhone 4 daca nu ma insel... si m-am gandit ca se pot schimba si alte piese.

Multumesc, o zi buna!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti pierzi timpul cu un telefon pe care probabil nu il vei gasi de cumparat ca e prea vechi si e de prea mult depasit