| Dragossm a întrebat:

Salut,as vrea sa-mi cumpar un iphon dar nu am foarte multi bani asa ca am cautat peste tot(second hand) si am gasit iphone 4s si la 300 lei codat in alta retea.Cand am cautat pe ebay am gasit la 60-70 de dolari si as vrea sa stiu daca functioneaza sau sunt fake-uri. Daca ati putea sa imi spuneti din experienta, daca ati cumparat si v-au mers.Multumesc mult big grin

Răspuns Câştigător
| diablo2 a răspuns:

Iti recomand sa nu il cumperi, chiar daca ei scriu ca sunt blocate in retele din Anglia, ele pot fi blocate in icloud, 300 de lei e prea ieftin pentru un iphone 4.
A doua optiune este ca ar putea fi replici. totusi recomand o replica decat in iphone blocat in icloud

7 răspunsuri:
| diablo2 a răspuns:

Nu-l cumpara, acesta poate fi "codat" in icloud, adica blocat in icloud ceea ce inseamna ca este un ipod in toata regula, nu poti folosi cartela e doar pentru piese

| mgtow a răspuns:

Precautie: unu sa plans acum 2 ani aici in TPU ca in loc de iphone, a ajuns in cutie o lama de barberit cu par in ea laughing asa ca nu te iluziona.

| PROmarteMUSK a răspuns:

Da.

| Dragossm explică (pentru diablo2):

Sunt blocate in anumite retele di Anglia UK etc...si pot fii deblocate cu 100-200 lei.Eram curios daca sunt chiar asa de ieftine la 300 lei

| Dragossm explică (pentru diablo2):

Mersi mult pentru sfaturi

| KALASHER a răspuns:

Păi media la second hand la Iphone4 este de aprox. 500 lei cu 16 gb, dar găsești și la 450! 450-500 nu sună a fake

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Cand cumperi un iPhone asigura-te ca functioneaza. Nu-l cumpara online, intalneste-te cu vanzatorul, baga cartela, fa apeluri, verifica sunetul microfonul, semnalul, wifi, incarcarea etc.
Nu cumpara iPhone care are cod de telefon sau care sunt codate in alte retele. Mai jos ai un link ajutator:

http://www.service-iphone.info/......-iphone-4/